Administrator tarafından yazıldı.

Matbaalar Ve İşlevleri

Hayatımızın tek gerçeği kitaplardır. Kitaplar bizlerin gelmişini e geçmişini en çıplak haliyle anlatan tek oluştur. İlk yazılı kaynaklar ve matbaa Uygurlar zamanında meydana gelmiştir. Zamanla bu işlerin gelişmesiyle matbaacılıkta hızla gelişerek ve çeşitli evreler geçirerek büyümüştür. Eski yıllarda matbaa taşlar yardımıyla yapılırken şimdilerde teknolojinin gelişmesiyle son teknoloji makinalar sayesinde kitaplar ve diğer işler yapılmaktadır. Matbaa eski yıllarda sadece kitap ve anlaşmaların oluşumunda kullanılırken şimdilerde ise neredeyse her işte kullanılan bir iş olmuştur. Günümüz şartlarında matbaa oldukça çok işte kullanılmaktadır. Bunlardan biride kartvizit işidir.

Kartvizit:

Şirketlerin kuruluşundan sonra müşteri çekmek ve kendilerini tanıtmak amaçlı bastırdıkları küçük dikdörtgen kâğıttan oluşmaktadır. Bu kart üzerinde şirketin telefon, internet adresi ve işyeri adresleri bulunmaktadır. Bu kartta aynı zamanda ne iş yapılıyorsa onun logosu da yer almaktadır. Bu karlar sayesinde milyonlarca şirket yurt veya dünya genelinde tanınan bir firma olmaya ve önerilmeye başlanmaktadır. Kartvizit yapımında matbaalar şirket sahiplerinin işyeri bilgilerini ve ne tür bir kart istediklerini oluşturarak sipariş vermektedirler. Bu işlemlerde sonra yaklaşık bir hafta sonra kartvizitler işyerinin eline geçmektedirler.

El ilanları:

El ilanı yine marketlerin, giyim yerlerinin ve diğer iş alanlarında reklam vermek amaçlı yaptıkları ilanlardır. Bu ilanlar iş yeri sahiplerinin iş alanları hakkında bir yazılım yaparak matbaalara vermesi ve bu sayede matbaaların bu el ilanlarını bastırmasıyla oluşturulmaktadır. Bu el ilanları sayesinde şirketler halk arasında hızla yayılarak işlerinin büyümesine neden olmaktadır. Bu sayede işlerini ilerleterek büyütmektedirler. Matbaalar sadece bunları değil afişlerde, kitaplarda, dergi ve kâğıt basımına dair her işi büyük bir özenle oluşturarak hayata kazandırmaktadırlar.

Hayata kazandırdıkları kâğıt parçaları sayesinde milyonlarca şirket iş alanında büyümekte ve yeni iş alanları açarak işsizlik oranlarını düşürmektedirler. Sizlerde sizleri yarınlara taşıyacak olan şirketinizi büyütmek ve yeni iş alanları oluşturmak istiyorsanız, iş yerinizin tanıtımını iyi yapacak bir matbaa ile anlaşın ve gerisini onlara bırakın. Onların sizlere verdiği hizmet sayesinde sizler bir anda kendinizi zirvede göreceksiniz. Matbaa bir iş yerinin temeli kadar önemli bir kuruluştur. İzmir Matbaa Dağıtım

Kategori: